poniedziałek, 26 września 2022

Co będzie się działo w OKSNM....


W roku szkolnym 2022/2023 zapraszamy do współpracy i skorzystania z propozycji OK SNM.


1) Nauczycieli, szczególnie krakowskich, szkół zapraszamy do udziału w zajęciach Sieci Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli koordynowanych przez Marka Legutko.

Spotkania:

28 września o 15:30 online z panią dr Danutą Zarembą - uznanym autorem podręczników i książek popularyzujących matematykę. Pani Danuta Zaremba chciałaby się podzielić się swoimi przemyśleniami dotyczącymi uczenia dzieci.

Po spotkaniu z panią Danutą Zarembą zapraszamy o 17:00 na spotkanie online z panem Bronisławem Pabichem i GeoGebrą.

5 października o 17:00 online z panią Marzeną Kącik (Płachciok), która przedstawi niektóre możliwości korzystania z GeoGebry na lekcjach matematyki (również na odległość) w szkole podstawowej na przykładzie zagadnień dotyczących trójkąta. Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem wideokomunikacji Google Meet, które potrwa około 90 minut.

12 października o 17:00 w SP 64 w Krakowie ul. Sadzawki 1 z ekspertkami OKE i CKE - paniami Urszulą Mazur i Karolina Kołodziej. Spotkanie będzie dotyczyło wykorzystania wyników egzaminu ósmoklasistów w roku 2022 przed egzaminem w 2023 roku.

19 października (godzina będzie ustalona) online z Zytą Czechowską (nauczyciel Roku 2019) i Jolantą Majkowską o budowaniu motywacji uczniów w uczeniu (się) matematyki. Również z wykorzystaniem gier.

Tych, którzy chcą uczestniczyć w zajęciach, prosimy o mail do Marka Legutko  <mlegutko@gmail.com> Prześlemy linki do spotkań.

2) Na stronie https://www.krakowskamatematyka.malopolska.pl/ są zamieszczone informacje dotyczące konkursu dla uczniów klas 5 i 6 województwa małopolskiego Krakowska Matematyka 2022/2023 . Szkolni Koordynatorzy mogą zgłosić szkołę wypełniając zamieszczony formularz.

3) W sobotę 26 listopada 2022 r. będzie konferencja andrzejkowa OK SNM pt.  Matematyka dla wszystkich i dla każdego. Konferencja będzie odpłatna i w formie stacjonarnej.

foto: link


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz