poniedziałek, 21 stycznia 2019

X Jubileuszowe Warsztaty „Spotkanie z matematyką” dla uczniów szkół podstawowych - 16 stycznia 2019 roku

X Jubileuszowe Warsztaty „Spotkanie z matematyką” dla uczniów szkół podstawowych

Podczas zimowych ferii, w środę 16 stycznia 2019 r., odbyły się warsztaty „Spotkania z matematyką”. Jak co roku, młodzi miłośnicy matematyki spotkali się w pięknej auli Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Zajęcia organizowane przez dr Joannę Major i mgr Teresę Kowal odbywają się na Wydziale Matematyczno–Fizyczno -Technicznym Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie dzięki przychylności władz Uczelni, Oddziału Krakowskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki oraz Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka.
Zorganizowane już po raz dziesiąty zajęcia były skierowane do uczniów klas IV-VI i cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Przyjechało 160 uczniów z 16 szkół Małopolski. Zorganizowane zajęcia miały m.in. za zadanie przybliżyć matematykę poprzez swobodną zabawę i działanie. Tematyka proponowana uczniom jest zawsze różnorodna. W tym roku były to zajęcia dotyczące: pentomina, matematycznej gry w karty, origami i zagadek logicznych. Uczestników podzielono na cztery grupy, aby nie tylko nauczyli się czegoś nowego, ale mogli poznać koleżanki i kolegów z innych szkół. Zajęcia przygotowali i prowadzili: Teresa Kowal, Joanna Major, Maciej Major, Mariola Migdał, Natalia Nawalany, Lidia Okrzesa, Małgorzata Ryczkowska, Bogusława Stachura, Małgorzata Świętek i Ewa Tondera. 

Po zajęciach praktycznych był wykład dr Zbigniewa Powązki zatytułowany „Matematyka z dreszczykiem '', który uczniowie wysłuchali z wielkim zainteresowaniem i aktywnie rozwiązywali proponowane zagadki. Dla najbardziej zaangażowanych przygotowano nagrody specjalne. 

Podsumowując warsztaty dr Joanna Major podziękowała za 10 letnią współpracę Teresie Kowal i wszystkim prowadzącym zajęcia. Przewodnicząca Oddziału Krakowskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki – dr Maria Legutko przygotowała wzruszające podziękowania dla Joanny Major i Teresy Kowal. 

Na zakończenie Joanna Major wręczyła upominki wszystkim uczestnikom: uczniom i nauczycielom. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku dołączą do nas kolejni uczniowie i nauczyciele.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć - ZOBACZ GALERIA!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz