środa, 25 kwietnia 2018

IX Małopolskie Mistrzostwa w Łamigłówkach Logicznych - 24 kwietnia 2018

IX Małopolskie Mistrzostwa w Łamigłówkach Logicznych odbyły się 24 kwietnia 2018. Udział w nich wzięło 49 zespołów uczniów z 28 szkół z Krakowa, Łapczyce, Lubnia, Skały, Jawornika, Myślenic, Skawiny, Porąbki Uszewskiej, Nowego Wiśnicza, Kamienia - łącznie 196 startujących. Jak co roku uczniowie wraz z opiekunami zostali ciepło przyjęci przez dyrekcję i nauczycieli Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2 w Krakowie.
Podczas Mistrzostw uczniowie w czteroosobowych zespołach rozwiązywali liczbowe łamigłówki, labirynty, sudoku i inne zadania logiczne. W oczekiwaniu na wyniki uczniowie i nauczyciele wzięli udział w popularyzujących matematykę zajęciach dr Józefa Piórka z Uniwersytetu Jagiellońskiego "O nieco innych łamigłówkach” i cieszących się dużą popularnością rozgrywkach "Chłopskiej Szkoły Biznesu" przeprowadzonych przez mgr Jacka Wilka z Gimnazjum nr 23 w Krakowie. Relacja fotograficzna znajduje się w naszej galerii, link poniżej.
Tradycją stało się, że pierwsze miejsce zdobywa kilka drużyn. W tym roku były to cztery zespoły
ze szkół: Szkoła Podstawowa nr 164 w Krakowie, Szkoła Podstawowa nr 148 w Krakowie, Szkoła Podstawowa nr 3 w Myślenicach oraz Zespół Szkół Społecznych nr 3 STO w Krakowie, które uzyskały ten sam wynik 95 punktów.
Drugie miejsce z wynikiem 87 punktów zdobyły zespoły z trzech szkół: Szkoła Podstawowa w Jaworniku, Szkoła Podstawowa nr 148 w Krakowie, Szkoła Podstawowa nr 6 w Skawinie, 
Trzecie miejsce uzyskując 85 punktów zdobyły zespoły z czterech szkół: Prywatna Szkoła Podstawowa Open World w Krakowie, Szkoła Podstawowa nr 151 w Krakowie, Szkoła Podstawowa nr 164 w Krakowie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Myślenicach. 
Wyniki pozostałych drużyn, czyli wszystkich startujących zespołów publikujemy w postaci tabeli, gdzie znajdą Państwo numer startującego stolika z liczbą zdobytych punktów - zobacz tabelę punktów.

Informujemy, że zadania tegorocznej edycji można pobrać z naszej strony do końca roku szkolnego, link znajduje się poniżej.

galeria zdjęć - zobacz
zadania - pobierz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz