wtorek, 9 maja 2017

VIII Małopolskie Mistrzostwa w Łamigłówkach Logicznych - 25 kwietnia 2017 roku

VIII Małopolskie Mistrzostwa w Łamigłówkach Logicznych odbyły się 25 kwietnia 2017. Udział w nich wzięły 32 zespoły uczniów z 17 gimnazjów Krakowa, Nowego Targu, Nowego Wiśnicza, Myślenic, Trzebini, Skały, Kamienia, Luborzycy i Porąbki Uszewskiej. Uczniowie wraz z opiekunami gościnnie zostali przyjęci przez dyrekcję i nauczycieli matematyki Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2 w Krakowie.
W zespołowym rozwiązywaniu liczbowych labiryntów, kryptarytmów, sudoku i innych zadań logicznych najlepsi okazali się uczniowie Społecznego Gimnazjum nr 3 STO w Krakowie, Gimnazjum nr 2 w Krakowie, Gimnazjum Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny oraz Zespołu Szkół z Trzebini.
W oczekiwaniu na wyniki uczniowie i nauczyciele wzięli udział w popularyzujących matematykę zajęciach dr Józefa Piórka z Uniwersytetu Jagiellońskiego "O paradoksach logiki i matematyki oraz o grach strategicznych” i w rozgrywkach "Chłopskiej Szkoły Biznesu" przeprowadzonych przez mgr Jacka Wilka z Gimnazjum nr 23 w Krakowie. Relacja fotograficzna znajduje się w naszej galerii.

Zadania do pobrania (w przygotowaniu).

Jeszcze raz gorąco gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz