sobota, 30 stycznia 2016

Warsztaty matematyczne "Spotkanie z matematyką" po raz siódmy na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie

Już po raz siódmy, podczas zimowych ferii, na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie odbyły się warsztaty matematyczne ,,Spotkanie z matematyką’’. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych klas IV-VI z Małopolski. Organizatorami spotkania był Oddział Krakowski Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki oraz Wydział Matematyczno-Fizyczno-Techniczny Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Wieliczka.
Spotkanie, w którym uczestniczyło ponad 150 uczniów z 16 szkół, podzielone było na części.
W pierwszej części uczniowie  brali udział w czterech 20-minutowych warsztatach, a w drugiej części w wykładzie matematycznym. Ostatnia, najkrótsza część, to podsumowanie warsztatów i wręczenie upominków dla wszystkich uczestników.


Tematyka zajęć ofertowych uczniom, jak co roku, była różnorodna i sprzyjała rozwojowi kompetencji matematycznych uczniów. Uczestnicy rozwiązywali łamigłówkę logiczną, krzyżówkę, układali trimino oraz wykonywali model sześcianu metodą origami.
Tegoroczny wykład zatytułowany był ,,Fraktale wokół nas’’.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia warsztatów.
Prowadzącymi zajęcia byli pracownicy naukowo-dydaktyczni UP oraz nauczyciele matematyki: mgr Anna Bania, mgr Katarzyna Dworzak, mgr Teresa Kowal, dr Joanna Major, dr Maciej Major, mgr Natalia Nawalany, mgr Magdalena Ocetkiewiczdr Zbigniew Powązka,  mgr Bogusława Stachura,  mgr Sylwia Wąsik.

Zajęcia, jak co roku, cieszyły się dużym uznaniem uczniów i nauczycieli.


Mamy nadzieję, że spotkamy się znów za rok w czasie ferii zimowych!

1 komentarz:

  1. Żałuję,że nas w tym roku nie było na warsztatach. Atmosfera spotkań jest niezwykła, zajęcia przygotowywane są zawsze z wielką starannością, a wykład Pana profesora Powązki to niezwykłe przeżycie dla uczniów. Mam nadzieje, że w przyszłym roku się załapiemy. Gratulacje dla organizatorów:)

    OdpowiedzUsuń