Warsztaty: „CIEKAWIE UCZYĆ STEREOMETRIĘ”- 25-27.10.2019Organizator: dr BRONISŁAW PABICH - Grupa Robocza SNM „GEOMETRIA DYNAMICZNA”

Termin: 25-27.10.2019

Miejsce: Baza Szkoleniowo-Wypoczynkowa "LUBOGOSZCZ" 34-734 Kasina Mała (Małopolska)

Lokalizacja: Zobacz

Jak dojechać: rozkład jazdy z Dworca Głównego w Krakowie w kierunku na Mszanę Dolną i Szczawnicę wysiąść na przystanku za kościołem w Kasince Małej i szlakiem do Bazy na Lubogoszczy (cięższy bagaż - jest możliwość dowiezienia samochodem na miejsce)

Czas dojazdu: około 65 minut, autobusy jeżdżą średnio co 40 minut

Koszt dojazdu z Krakowa: 10-12 złotych, bilety kupuje się u kierowcy

Czas trwania: warsztaty rozpoczynamy kolacją w piątek, a kończymy obiadem w niedzielę

Grupa docelowa: nauczyciele uczący w klasach 7-8 SP i Liceum Ogólnokształcącym, którzy pracują dodatkowo z uczniami lubiącymi matematykę (niekoniecznie olimpijczyków).

Cel warsztatów: przekazanie nauczycielom wskazówek dotyczących prowadzenia zajęć z uczniami, lubiącymi matematykę oraz zachęcającymi ich do tego przedmiotu lub prowadzenia kółka matematycznego.

Liczba uczestników: maksymalnie 50 osób

Program:  Uczestnicy przed warsztatami otrzymają kilka zadań z planimetrii na poziomie klas 7-8 i LO, które spróbują rozwiązać, a jeśli je rozwiążą, to przygotują samodzielnie heurystyki rozwiązań tych zadań z udziałem dowolnego programu geometrii dynamicznej. Na warsztatach będzie dokładne omówienie tych heurystyk.
· Uczestnicy w trakcie warsztatów poznają program SketchUp i DpGraph i będą się też posługiwać programem GeoGebra (nie trzeba być zaawansowanym w tym programie).
· Uczestnicy wyjadą do domu z dwoma modelami – modelem dynamicznym na ekranie komputera jednego z wielościanów jednorodnych (których wystawa będzie dostępna w trakcie warsztatów) oraz modelu pewnej bryłki – niespodzianki, która będzie zaprojektowana w jednym z programów 3D.
Więcej szczegółowych informacji (łącznie ze zdjęciami) m.in. o sposobie dojazdu na miejsce warsztatów i dokładny plan zajęć będą tutaj wkrótce.
Postaramy się, by Warsztaty były powtórzone dla nauczycieli Pomorza, Podlasia, Ziemi Lubuskiej, Pomorza Zachodniego i być może Dolnego Śląska. Poszukujemy członków SNM, którzy są w stanie przygotować organizacyjnie warsztaty. Częścią merytoryczną zajmie się szef grupy roboczej „Geometria Dynamiczna”.
Bronisław Pabich

Cena warsztatów: całkowity koszt noclegów, posiłków, ogniska i materiałów dydaktycznych
  • 150 zł - wpłata dokonana przez instytucję (faktura VAT)
  • 184,50 zł - wpłata dokonana przez osobę prywatną (faktura VAT na osobę prywatną lub bez faktury)
Prowadzący warsztaty to pasjonat, poprowadzi je z dobrego serca.

Wpłaty: do 15.10.2019 na konto:
GETIN Noble Bank SA o/Bielsko-Biała 
63 1560 1023 0000 9020 0018 7306
z dopiskiem: Warsztaty Bronka Pabicha

Zgłoszenia: WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Co zabrać: koniecznie laptop - każdy uczestnik pracuje na swoim laptopie, można zabrać pendrive oraz własny dostęp do internet

Masz pytanie: napisz na adres: bronek.pabich@gmail.com

Prowadzący zaprasza zainteresowanych na stronę: math-comp-educ.pl

Do zobaczenia w Lubogoszczy!!!! 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz